Walka z próchnicą w populacji łódzkiej

Jak wskazują artykuły naukowe poświęcone profilaktyce i leczeniu próchnicy, ogromna część mieszkańców regionu łódzkiego ma problemy z tą chorobą. Utrudniony dostęp do dentysty w Łodzi jest jedną z przyczyn unikania regularnego badania i leczenia stomatologicznego. Zapraszam na badania profilaktyczne jamy ustnej, do regularnych badań. Kompleksowa opieka stomatologiczna nad pacjentem, edukacja najmłodszych pacjentów oraz regularne wizyty zdecydowanie poprawią zdrowie nie tylko zębów ale często całego organizmu pacjenta.


Rejestracja wizyt do dentysty telefoniczna :

REJESTRACJA DO DENTYSTY


Skorzystaj z porad stomatologa, jak zapobiegać próchnicy na co dzień. Dowiedz się więcej na temat przyczyn jej powstawania oraz możliwości jej leczenia. Zapisz się na wizytę profilaktyczną, by każda wizyta w gabinecie dentysty odbywała się przyjemnie i bez bólu.

Zarezerwuj wizytę u stomatologa jeszcze dziś


Gabinet Stomatologiczny STOMAMED w Łodzi

Dobry stomatolog kładzie nacisk na profilaktykę.

Jak zauważono już wieku temu, zapobieganie rozwojowi danej choroby jest najlepszą metodą prowadzacą do pełni zdrowia pacjenta. Profilaktyka pełni też niezwykle ważną rolę w stomatologii. Nie należy więc zwlekać z wizytą u dentysty gdy "nic nie boli". Tylko podczas profesjonalnego, dokładnego badania stomatologicznego można dokonać dobrej oceny zdrowia jamy ustnej. W Łodzi jednym z gabinetów oferujących stomatologię mikroskopową jest "STOMAMED".

Leczenie nadwrażliwości

Nadwrażliwość dotyka coraz większą liczbę ludzi. Objawia się ona bólem o różnym natężeniu, który może się pojawiać w różnych sytuacjach: w czasie szczotkowania zębów, picia zimnych napojów, jedzenia słodkich, kwaśnych, bardzo zimnych lub ciepłych pokarmów. Z czego wynika nadwrażliwość zębów? Może się wiązać z obecnością ubytków niepróchnicowych, zaburzeniami zgryzu, nieprawidłową budową zęba lub recesją dziąsła Do innych przyczyn należy zgrzytanie zębami, urazy zębów, choroby dziąseł czy niewłaściwa dieta. Leczenie nadwrażliwości obejmuje różne zabiegi. Są to fluoryzacja, czyli pokrycie zębów specjalnym preparatem z fluorem, tworzącym powłokę ochronną na odsłoniętej zębinie. Jest to także stymulacja mineralizacji poprzez zastosowanie preparatu, który działa jak "szkliwo w płynie". Dostarcza on wysoko stężonego wapnia i fosforanów, wspomaga działanie śliny i przywraca bilans mineralny. Innym zabiegiem jest założenie wypełnienia kompozytowego, które chroni wrażliwe zakończenia nerwowe od bodźców powodujących dolegliwości. Kolejnym jest leczenie chirurgiczne – przy znacznym odsłonięciu korzenia. Jest to przeszczep dziąsła.