Chirurgia w pracy dentysty.

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. Chirurg stomatolog może wykonywać szereg zabiegów w obrębie twarzoczaszki.

Ekstrakcje zębów

Ekstrakcja zęba to zabieg polegający na usunięciu zęba z zębodołu za pomocą odpowiedniego instrumentu (kleszczy czy dźwigni). Wskazaniami do takiego zabiegu chirurgicznego są stany chorobowe niemożliwe do leczenia, takie jak głębokie złamania zębów i zaawansowane stany paradontyczne

Regeneracja kości

Regeneracja kości pozwala odbudować brakujące jej części. Sam zanik kości jest spowodowany utratą zębów. Do technik odbudowy kości należą między innymi: sterowana regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej czy rozszczepianie wyrostka.

Resekcje

Resekcja to usunięcie fragmentu korzenia zawierającego nieoczyszczoną i niewypełnioną część kanału. Podczas zabiegu chirurg odsłania kości i usuwa zapalnie zmienioną lub zakażoną tkankę łącznie z wierzchołkiem korzenia. Koniec kanału uszczelnia się i zamyka specjalnym cementem, a ubytek w kości uzupełnia materiałem kościozastępczym.

Hemisekcje

Hemisekcja to oddzielenie i usunięcie części korony i korzenia zęba tam, gdzie występuje stan zapalny z nieodwracalnymi zmianami patologicznymi. W ten sposób możemy zachować zdrową część zęba i potem ją odbudować protetycznie. Hemisekcję wykonuje się między innymi przy zmianach okołowierzchołkowych przy korzeniach i problemach periodontologicznych (np. ubytek kości).Zapisz się na wizytę do stomatologa


Rejestracja wizyt do dentysty telefoniczna :

REJESTRACJA DO DENTYSTY


Zapisz się na wizytę do dentysty


Pracujemy:
Poniedziałek - Piątek : 9:00 - 18:00

Gabinet Stomatologiczny
"STOMAMED"
ul. Okoniowa 5
91-498 Łódź

e-mail: stomamed@stomamed.pl